Alapítványunk fő célkitüzésűzései, Alapító okiratunkban foglaltaknak megfelelően a következők:

Mosonmagyaróváron és kistérségében élők gyorsabb és szakszerűbb, magasabb szintű mentőellátása a perinatális és koraszülött ellátás kivételével, valamint a mosonmagyaróvári mentőállomáson dolgozók munkakörülményeinek javítása.

• Mentőgépjárművek észrevehetőségének javítása, fejlesztése a biztonságos vonulás érdekében (megkülönböztető fény- és hangjelzés), hogy a betegekhez való kiérkezés és a kórházba történő szállításuk egyaránt minél gyorsabban és biztonságosabban történhessen meg,
  • mentőgépjárművek műszaki állapotának megóvása, javítása,
  • kivonuló mentődolgozók számára szakmai továbbképzéseken való részvétel finanszírozása,
  • mosonmagyaróvári mentőállomás dolgozói számára munkakörülmények javítása,
  • híradástechnikai eszközök fejlesztése,
  • egészség megőrzés, betegség megelőzés, gyógyító egészségügyi rehabilitációs tevékenység,
  • támogatásokból, adózok 1%-os felajánlásaiból (1) korszerű mentéstechnikai eszközök, orvosi műszerek beszerzése, fejlesztése minden szolgálatot teljesítő mentőgépkocsira.

(1) - Alapítványunk adó 1% fogadására a jelenlegi adójogszabályok szerint 2013-tól jogosult!

Adószámunk: 18028836-1-08

Alapítványunk adatai:

Megnevezés:

"SZENT KRISTÓF" Mosonmagyaróvár és Kistérsége Közhasznú Mentőalapítvány

Székhely:

9228 Halászi, Dunasor 50.

Megyei nyilvántartási szám:

51233 / 2010